Hoppa till innehåll

 

Bibliotek
i Väst

Biblioteken i Ale, Kungälv, Orust, Stenungsund, Tjörn och Öckerö

Personalen på Orust kommunbibliotek

Kultur- och Bibliotekchef

Rickard Wennerberg

e-post: rickard.wennerberg@orust.se
telefon: 0304-334253


Studiebibliotekarie i Henån
Eva Rengman

e-post: eva.rengman@orust.se
telefon: 0304-334372

Evas boktips

Barnbibliotekarie i Henån

Maja Andersson (tjänstledig)

e-post: maja.andersson@orust.se
telefon: 0304-334346

Majas boktips


Bibliotekarie i Henån och Svanesund

Linda Andersson

e-post: linda.andersson@orust.se
telefon: 0304-334346

 

Bibliotekarie i Henån

Hedvig-Christina Hell Carlsson

e-post: hedvig-christina.hellcarlsson@orust.se
telefon: 0304-334501


IT- och biblioteksassistent i Henån
Veronica Olsson

e-post: veronica.olsson@orust.se
telefon: 0304-334251

Veronicas boktips


Biblioteksassistent i Henån
Jan Carlsson

e-post: jan.carlsson@orust.se
telefon: 0304-334209

Jannes boktips

Biblioteksassistent i Henån
Victor Dahlgren

e-post: victor.dahlgren@orust.se
telefon: 0304-33 43 46


Socialbibliotekarie i Henån
Evamaria Bjelkenäs

e-post: evamaria.bjelkenas@orust.se
telefon: 0304-334295

Evamarias boktips

Bibliotekarie i Henån med ansvar för Orust Fröbibliotek
Rikard Wingård 

e-post: rikard.wingard@orust.se
telefon:0304-334254
 

Orust Fröbibliotek
 

Bibliotekarie i Henån och skolbibliotekarie i Henåns skola
Johanna Larsson 

e-post: johanna.larsson@orust.se
 

Bibliotekarie i Ellös

Vakant


Bibliotekarie i Varekil
Annika Rusch

e-post: annika.rusch@orust.se
telefon: 0304-334950

Annikas boktips


Bibliotekarie i Svanesund
Kerstin Nilsson

e-post: kerstin.nilsson@orust.se
telefon: 0304-334750

Kerstins boktips

Biblioteksassistent på Gullholmens utlåningsstation
Berth Kullholm

e-post: henan.bibliotek@orust.se
telefon: 0304-334250

Kontaktperson för konsthallen i Kulturhuset Kajutan
Christer Blomqvist

e-post: orust.konstforening@gmail.com
telefon: 0705-925945

Christers boktips